varis çorabıTuğra Medikal Düzce Medikal Market

Varis Çorabı

Varis Çorabı Nedir?

Varis çorabı Bacak damarlarındaki kan akışını geliştirmek ve bacaklarda birikmesini önlemek amacı ile kullanılan özel çoraplardır. Bu çoraplar ayak bölgesinde daha çok basınç uygularken yukarı çıktıkça kademeli olarak azalan

basınca sahip özel olarak üretilmiş çoraplardır. Bu sayede ayak damarlarındaki kan sürekli olarak kalbe geri pompalanır. Bacak damarlarındaki sirkülasyonu destekler ve kanın pıhtılaşmasını yani derin ven trombozunu engeller. Kronik damar hastalıkları ve varis belirtileri olan, şişme ve ağrıları engeller.

Kısaca varis çorabı varis ve onunla ilgili bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı bir altın standarttır.

Burada aslında en önemli konu varis çorabının, rengi, şıklığı ya da görüntüsü değil hangi amaçla kullanılacağıdır. Bu nedenle önce doğru basınç ve beden seçilmeli daha sonra estetiğe önem verilmelidir.

Ölçü Nasıl Alınır?

Doğru ölçüyü alabilmeniz için yönergeleri izlemeniz size daha sağlıklı bir beden ölçümü almanızı sağlayacaktır. Aldığınız ölçüleri not edin. Bu ölçülerle ilgili varis çorabı markasının beden tablosundan ölçünüzü kolaylıkla seçebilirsiniz. Varis çoraplarındaki basınç genelde kademeli olarak dağılır. Ayak bileği ve baldır bölgesindeki basınç yukarı çıktıkça azalır. Bu nedenle hangi tür çorabı seçerseniz seçin temel olarak ayak bileği çevresi ve baldır çevresi ölçünün doğru alınması gereken en önemli bölgeleridir. Referans noktanız ise ayak bileğidir.Ancak, uzun boylu kullanıcılar ayak boyu ölçüsünü de alabilirler. Çorabın giyilmesinin en uygun olduğu zaman bildiğiniz gibi yataktan kalkar kalkmazdır. Bu nedenle ölçüyü de yataktan çıkar çıkmaz almalısınız.

Bunun nedeni, yataktan kalktığınız an bacaklarda ve ayaklarda şişme neredeyse hiç olmaz. Gün içerisinde alınan ölçülerde 1 hatta bazen 2 beden bile fark edebilmektedir.

Nasıl Giyilir?

Çorabın giyilmesi için en doğru ve uygun zaman yataktan kalkmadan öncedir. Çünkü yataktan ilk kalktığınızda ayaklarda bir şişme söz konusu olmaz.

Varis çorabı giyilirken, ayaklar mutlaka kuru olmak zorundadır. Nemli ya da ıslak olmaması gerekir. Varis çorabını giymek kolaylaşacağı için bacakların pudralanması öneriler arasındadır. Böylelikle çoraplar daha kolay giyilecektir.

Eğer çorabınızı bir bandaj ya da sargı üzerine giyecekseniz çorabı giymeden önce bandaj ya da sargının üzerine ince naylon bir çorap giymenizi öneririz. Bu şekilde çorabınızı giymek daha kolay ve zorlamadan olacaktır.

Çorabı giymek için rulo ya da ters yüz yapmanız gerekmez. Varis çorabınızı avucunuzun içi ile sıvazlayarak ayağınıza özellikle de topuğunuza tam olarak oturmasını sağlayınız.

Çorabınızı kesinlikle üst uç tarafından tutup çekerek giymeyin. Avuç içinizle çorabı yukarıya doğru sıvazlayarak bacağınızın üzerine eşit gerginlikle oturmasını sağlayın.

Külotlu çorap giyerken, yukarıda belirtilen işleme belinize kadar devam etmelisiniz.

Açık burun/parmaklı çoraplar giyerken çorabınızın ayak ucu kısmı ayak parmaklarının serbest hareket edebilmelerine imkan sağlamak için ayak parmaklarınızın dibinde kalmalıdır.

Doğru kullanılıp giyilen varis çoraplarında;parmak diplerinin biraz önünde veya arkasında olabilir. Çorabı giyme işlemini tamamladığınızda çorap terliğinizden burundan tutarak çekip çıkartınız.

 • Dizaltı çoraplarda, üst uç dizin hemen altına kadar çekilmiş olmalıdır.
 • Diz kasık ortası çoraplarda, lastikli kısım uyluk kemiğinizin orta hizasında olmalıdır.
 • Kasığa kadar olan çoraplarda, lastikli kısım kasığa kadar çekilmiş olmalıdır.
 • Külotlu çoraplarda lastikli kısım bele kadar çekilmiş olmalıdır.

Adım adım geleneksel yöntemlerle varis çorabınızı aşağıdaki yönergelerde belirtildiği gibi giyebilirsiniz.

Nasıl Yıkanır?

Bazı çorap markalarının kullanım talimatlarında çorabı makinada yıkayabileceğiniz belirtilmektedir. Bizler buna rağmen eğer daha önce olumlu bir deneyiminiz yoksa çorabınızı makinada yıkamamanızı öneriyoruz.

 • Her gün elde ve en fazla 40 °C ısıda yıkayabilirsiniz.
 • Özellikle hassas kumaşlar için üretilmiş sıvı sabun kullanmanızda fayda var. Yıkarken hiç bir süreçte, deterjan, parlatıcı ya da yumuşatıcı kullanmamaya özen gösterin.
 • Yine ılık su ile en fazla 40°C de iyice durulayın. Çorabın suyunu almak için havlunun arasına koyup bastırarak kurutabilirsiniz. Çorabı bükmemeye özen gösterin.
 • Hava sirkülasyonu olan bir alanda havlunun üzerine koyarak kurutun. Kuruma işlemini hızlandırmak için asla, kurutma makinası kullanmayın, kaloriferin, sobanın üstüne asmayın ya da doğrudan güneşin altında bekletmeyiniz.
 • Yukarıdaki konulara göstereceğiniz özen hem çorabınızın ömrünü arttırır ham de basınç özelliğini uzun süre korur.
Kullanım Süresi

Varis çorabı kullanımı doktor önerisi/tavsiyesi/reçetesi ile gerçekleşmekte olup, en sık sorulan sorulardan bir tanesi de kullanım süresidir. Damarlarınızdaki sirkülasyonla doğru orantılı olarak bu çorapları bir kaç yıl hatta bazı durumlarda hayat boyu giymeniz gerekebilir.

Eğer doktorunuz varis çorabı giymenizi derin ven (damar) trombozundan ötürü önerdiyse, böyle bir durumda ilgili çorabı en az 2 yıl kullanmanız gerekmektedir.

Varis çorabının bir diğer adı da kademeli basınçlı çoraptır. Ameliyat sonrası, ender de olsa kullanılan anti-embolizm çoraplarından farklıdır.

Kullanım süresi, damarlarınızdaki problemle doğrudan ilgili olmakla birlikte genellikle daha uzundur. Bunun en büyük nedenlerinden biri, varis ile ilgili bir sorununuz olması bile söz konusu çorapların son derece rahatlatıcı ve dinlendirici olmasından kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak basınçlı olan çoraplar ayak bileklerinizden itibaren dereceli olarak ayağınıza basınç sağlar ve kan akışını destekler. Bu da ayaklarınızın ağrımasını engeller ya da azaltır. Daha rahat etmenizi sağlar.

Özellikle sık seyahat edenler varis çorabını rahatlıkla günlük olarak kullanabilirler. Basınç düzeyleri düşük olan çoraplar varisi olmayan ya da damarında herhangi bir sorun olmayan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği çoraplardır. Uzun süre ayakta kalmanız ya da oturmanız gerekiyorsa bu çorapları bir ömür boyu giyebilirsiniz. Düşük basınçlı çoraplar normal günlük çoraplara çok yakın bir görünüme sahiptir. Bu nedenle kullanımı da aynı oranda rahat ve kolaydır.

Varis çorabı kullanımını günlük kullanım haline getirdiğinizde ayaklarınızın dinlendiğini ve daha rahat ettiğinizi göreceksiniz.

Varis çoraplarının ortalama ömrü 4-6 ay arasında değişmektedir. Elbette kullanım talimatlarına uyup özenli davrandığınızda bu süreler geçerlidir. Normal şartlarda 4 ila 6 ay arasında kullanmış olduğunuz çorapların etkinliği ve basınç özelliği azalacaktır. Bu nedenle kullandığınız varis çoraplarını her altı ayda bir yenilemeniz/değiştirmeniz önerilir.

Sağlıklı günler dileriz.

varis çorabıTuğra Medikal Düzce Medikal Market

Oksijen Tüpü Nedir?

Oksijen Tüpü Nedir?

Oksijen tüpü Tıbbi amaçlı kullanılan oksijen gazının, basınçlı bir şekilde doldurulduğu tüplere oksijen tüpü denir. Bu tüpler yüksek basınca dayanıklı şekilde üretilir.

Oksijen tüpünde bulunan oksijen gazının yoğunluğu yaklaşık %98’dir. Oksijen konsantratörleri ise yaklaşık %90-95 yoğunlukta oksijen üretir. Bu fark kullanıcıyı etkilemez. Ancak bazı kullanıcılar, oksijen tüpü kullanırken oksijen konsantratörüne göre daha çok verim aldığını söylemektedir.

Oksijen tüpleri yüksek basınca dayanıklı şekilde üretilir. Düşme veya çarpma gibi olaylarda patlamaz. Oksijen tüplerinin kendiliğinden patlama riski yok denecek kadar azdır, ancak oksijen tüpünün bulunduğu ortamda yangın çıkarsa patlama riski oluşabilir.

Oksijen tüpleri, tüpün yapıldığı maddeye göre kategorize edilebilir. Alüminyum veya çelikten üretilen tüpler piyasada mevcuttur.

Oksijen Tüpü Nasıl Doldurulur?

Oksijen tüplerinin dolumunu yapan sertifikalı tesisler vardır. Bu sertifikayı alabilmek için belli standartlara uyulması gerekir. Sertifikası olan tesisler düzenli olarak denetlenir ve güvenlidir.

Oksijen tüpleri tıbbi amaçlı kullanıldığı için sanayi tipi oksijen gazıyla doldurulmamalıdır. Sanayi amaçlı oksijen kullanıcıya zarar verebilir.

Oksijen Tüpü Nasıl Kullanılır?

Oksijen tüplerinin içinde yüksek basınçlı gaz vardır. Bu basınç nedeniyle kullanıcıya doğrudan uygulanamaz. Gaz basıncını kullanıma uygun hale getirmek için manometre (regülatör) adı verilen cihazlar kullanılır. Manometreler basıncı düşürür. Bu cihazların üzerinde “flowmetre” adı verilen akış ölçerler vardır. Ayrıca oksijenin nemlendirilmesini sağlamak için su kabı da bulunur.

Oksijen miktarı manometre üzerinde bulunan flowmetre ile ayarlanır. Manometreden çıkan oksijen gazı, oksijen konsantratörlerinde olduğu gibi su kabından geçer ve nemlendirilir. Sonrasında, oksijen maskesi, oksijen kanülü veya oksijen kateteri kullanılarak kişiye ulaştırılır. Bazı manometrelerde su kabı (nemlendirme kabı) yoktur. Bu manometreler genellikle hafif olması amacıyla alüminyumdan üretilmiştir ve küçüktür. Su kabının olmaması ve oksijen gazının nemlenmemesi kısa süreli kullanımlarda sorun oluşturmaz.

Oksijen Tüpü Çeşitleri Nelerdir?

Oksijen tüpleri çelik veya alüminyumdan üretilir. Alüminyum oksijen tüpleri, çelik oksijen tüplerine göre çok daha hafiftir. Hafif olduğu için kolayca taşınabilir.

Oksijen tüpleri yapıldığı malzemeye ve içine doldurulan oksijenin litre cinsinden miktarına göre çeşitlenir.

Çelik Oksijen Tüpü Çeşitleri Nelerdir?
 • 1 litre
 • 2 litre
 • 3 litre
 • 4 litre
 • 5 litre
 • 10 litre
 • 20 litre
 • 27 litre
 • 40 litre
 • 50 litre
Alüminyum Oksijen Tüpü Çeşitleri Nelerdir?
 • 1 litre
 • 2 litre
 • 3 litre
 • 4 litre
 • 5 litre
 • 10 litre
Medikal Tüp Manometresi Çeşitleri Nelerdir?
 • Vanalı alüminyum tüp manometresi
 • Pin index alüminyum tüp manometresi
 • Vanalı çelik tüp manometresi
 • Pin index çelik tüp manometresi

Oksijen tüplerinin kullanım süreleri, tüp hacmine ve akış ayarına göre değişir. Örneğin, 10 litrelik oksijen tüpü 2 litre/dakika akış ayarında yaklaşık 6-7 saat kadar, 5 litrelik ise yaklaşık 3-3,5 saat kadar kullanılabilir.

oksijen cihazı, hava makinası,solunum cihazı, konsandator,hava makinası

Oksijen Cihazı Faydaları Nelerdir?

Oksijen Cihazı Faydaları Nelerdir?

Oksijene ihtiyaç duyan veya tedavisine oksijen alarak devam etmesi gereken kişilerin kullandığı cihazlar vardır. Bunlar, oksijen tüpü, oksijen konsantratörü ve oksijen spreyi olmak üzere 3 çeşittir. Oksijen cihazları 3 farklı tipte olsa da aynı amaçla kullanılır. Bu cihazlar kendi içinde farklı kategorilere ayrılır. Örneğin, oksijen konsantratörlerinin sabit ve taşınabilir olmak üzere 2 farklı çeşidi vardır. Elektrikle veya bataryayla çalışan oksijen konsantratörleri de mevcuttur. Oksijen tüplerinin ise çelik ve alüminyum olan modelleri vardır. Konsantratörlerde olduğu gibi tüplerin de sabit ve taşınabilir modelleri mevcuttur. Taşınabilir olanlar sabit olanlara göre daha küçük, hafif ve düşük kapasitelidir. Ayrıca son dönemde kullanılan oksijen spreyleri de hastalar veya anlık oksijen ihtiyacı olan kişiler tarafından tercih edilir. Amaca ve ihtiyaca yönelik olarak farklı cihazlar piyasadan tedarik edilebilir. Her cihazın özelliği ve kapasitesi birbirinden farklı olduğu için aynı amaçla kullanılsa da farklı faydalar sağlar.

Canlılarda Oksijen Eksikliği Nelere Sebep Olur?

Oksijen eksikliğinde kandaki oksijen basıncı düşer. Hipoksi adı verilen bu durum, anaerobik (oksijensiz) metabolizmanın devreye girmesine neden olur. Anaerobik metabolizma verimsizdir ve bu sayede geçici olarak enerji üretilebilir. Adeta elektrik kesilmesinde devreye giren bir jeneratör gibidir. Sadece geçici bir süre idare etmek ve hücre metabolizmasının devamını sağlamak için tasarlanmıştır.

Anaerobik metabolizma, enerji kaynağının verimsiz bir şekilde kullanılmasına yol açar. Son madde olarak da laktik asit üretimine neden olur. Anaerobik metabolizma uzun süre devam ederse ortamda çok fazla laktik asit birikir ve bu durum ortamın pH değerinin asidik hale gelmesine neden olur. Buna metabolik asidoz adı verilir. Metabolik asidoz uzun sürerse başta beyin olmak üzere tüm organlara zarar verebilir. Ortamın asidik olmasından ve oksijensizlikten en çok etkilenen organ beyindir.

Metabolik asidoz belli bir dereceye kadar çeşitli tamponlama mekanizmaları tarafından düzeltilir. Bu mekanizmalar yetersiz kaldığında asitleşen ortam hücresel işlemlerin bozulmasına ve hücrelerin ölümüne yol açabilir.

Hücresel işlemlerin tamamlanması, organların görevlerine devam edebilmesi ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak düzenli bir yaşamın sürdürülebilmesi yeteri kadar oksijen gazının solunmasını gerektirir. Spor yapmak, ders çalışmak, sosyal aktiviteler ve benzeri tüm aktiviteler oksijen yetersizliğinde sekteye uğrar.

Oksijen Konsantratörü

Oksijen Konsantratörü Nedir?

Soluduğumuz havada %21 oksijen (O2), %78 azot (N2), %0,9 argon (Ar) ve %0,1 oranında diğer gazlar bulunmaktadır. Oksijen gazını ortam havasından ayırmanın en ekonomik yolu PSA (moleküler elek) teknolojisidir. Oksijen konsantratörleri, havadaki oksijeni ve nitrojeni (azotu), moleküler elek (molecular sieve) sisteminden geçirerek ayrıştırır ve oksijen gazını bir hazne içinde depolar. Hazne içindeki oksijen gazı belirli bir miktara gelince de bir kanül vasıtasıyla kullanıcıya ulaştırılır. Bu sistem sayesinde tıbbi amaçlı kullanılabilecek %90-95 yoğunlukta oksijen gazı üretilebilir.

Oksijen konsantratörlerini genellikle solunum hastaları kullanır. Tek başına kullanılabildiği gibi farklı solunum cihazlarıyla birlikte de kullanılabilir. Konsantratörler, kan gazı ölçümlerinde oksijen değeri düşük olan hastalara hekim önerisiyle verilir.

Oksijen Konsantratörü Nasıl Çalışır?

Oksijen konsantratörü tarafından atmosferden emilen hava, öncelikle toz filtresinden geçirilir. Böylece hava, tozlardan ve büyük partiküllerden arındırılır. Temizlenen hava, basınçlı bir şekilde moleküler elek sistemine gönderilir. Bu sistemde nitrojen (azot) gazı tutulur ve oksijen gazının geçmesine izin verilir. Geçişine izin verilmeyen azot gazı egzoz sistemi ile belirli aralıklarla dışarı atılır. Oksijen gazı ise bir haznede biriktirilir, uygun basınca ulaştığında kullanıcıya gönderilir. Kullanıcının ihtiyacı olan oksijen miktarı cihaz üzerinden ayarlanabilir.

Oksijen, kullanıcıya ulaşmadan önce varsa oksijen konsantratörünün su kabından geçer ve nemlendirilir. Sonrasında, oksijen maskesi, oksijen kanülü veya oksijen kateteri gibi medikal ürünler yardımıyla kullanıcıya ulaşır.

Oksijen kanülü ve oksijen kateteri, oksijen maskesine göre daha çok tercih edilir. Çoğu kullanıcı, oksijen kanülünü ve oksijen kateterini, oksijen maskesine göre daha rahat bulmaktadır. Bu nedenle, maskeler daha az tercih edilir. Oksijen kanülü veya oksijen kateteri kullanan kişi daha rahat yemek yiyebilir, öksürebilir ve hareket edebilir. Ayrıca bunlar, oksijen maskelerine göre daha ekonomiktir.

Oksijen kanülünün uzunluğu kullanıcıya giden oksijenin basıncını ve akışını değiştirmemektedir. Bu nedenle, 15 metreye kadar uzunluğu olan oksijen kanülleri rahatlıkla kullanılabilir.

Sabit tipteki oksijen konsantratörleri uzun süreli oksijen tedavisi için tasarlanmış olup, kesintisiz bir şekilde çalıştırılabilir. Oksijen tüplerine göre daha ekonomik olduğu için tercih edilmektedir. Taşınabilir tipte konsantratörler de vardır. Bunlar, sabit tip konsantratörlere göre daha düşük kapasitelidir. Taşınabilir olanlar, kullanıcıların hareketli olduğu durumlarda veya bir yerden başka bir yere transferi esnasında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Oksijen Konsantratörü Çeşitleri Nelerdir?

Oksijen konsantratörleri sanayi tipi, ev tipi ve taşınabilir (mobil) olmak üzere 3 kategoride incelenebilir. Tıbbi olarak kullanılabilen modeller ev tipi ve taşınabilir olanlardır. Ayrıca, ev tipi olan ve kişisel oksijen istasyonu adı verilen cihazlar da vardır. Bunlar, hem evde kullanılabilen oksijen konsantratörleridir hem de oksijen tüplerini doldurabilen tüp dolum cihazlarıdır.

Ev tipi diye tabir edilen cihazlar aynı zamanda sabit olarak da tanımlanır. Ağırlıkları genellikle 15 kg ile 25 kg arasındadır, taşınabilir olanlara göre oldukça ağırdır. Ayrıca bu cihazların bataryası da yoktur. Taşınabilir konsantratörler ise 1 kg ile 8 kg arasındadır. Taşınabilir olanlarda, cihazın oksijen kapasitesine ve batarya gücüne bağlı olarak ağırlık da artmaktadır.

Oksijen konsantratörleri kapasitelerine ve kullanım amaçlarına göre 5’e ayrılır:

 • 3L/dk oksijen konsantratörü
 • 5L/dk oksijen konsantratörü
 • 10L/dk oksijen konsantratörü
 • Taşınabilir oksijen konsantratörü
 • Kişisel oksijen istasyonu
varis çorabıTuğra Medikal Düzce Medikal Market

Medikal ürünler SSK Karşılıyor mu?

Medikal ürünler SGK Karşılıyor mu?

SGK Medikal ürünler karşılıyor mu? Bu soru medikal ürünler satın almak zorunda kalan pek çok bireyin en çok merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu yönüyle medikal ürünler ile alakalı yeterli araştırmaların yapılması gerekir,

SSK ya da şu anki adı ile SGK, vatandaşların tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her yıl belirli bir ödenek ayırır.

Söz konusu ödenek SGK primlerini yatıran kimseler için ayrılır. Bu sayede vatandaşların ücretsiz ya da kısmi ücretli bir şekilde medikal ürünlerden faydalanması mümkün olur. Tıbbi malzemeler ve diğer medikal ürünlerle ilgili merak edilen soru medikal ürünleri SSK karşılıyor mu konusunda net bir ifade bulmak zordur. Çünkü SGK bu noktada çeşitli sınıflandırmalar yapmıştır.

SGK Medikal Ürünler  Karşılıyor mu? Hangilerini Karşılıyor?

Medikal ürünler karşılanması konusunda SGK’ nın kanun uyarınca hareket ettiğinden bahsetmek gerekir. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu kapsamında farklı sınıflarda ele alınan medikal ürünlerin SGK tarafından karşılanması gerekir. Aşağıda söz konusu kanun ile alakalı sınıflandırmalara göz atabilirsiniz.

Tıbbi Cihazlar

5510 sayılı kanun kapsamında ele alınan ilk sınıf tıbbi cihazlardır. Bu cihazlar bakanlığın gerekli tanımlamaları yapmasıyla açıklanır. Bu anlamda SGK tıbbi cihaz sınıfındaki medikal ürünleri karşılar.

Tıbbi Sarf Malzemesi

İyileştirme işlevini tek başına sağlayamayan ama tedaviye yardımcı olan ürünler tıbbi sarf malzemesi olarak değerlendirilir. Tıbbi sarf malzemeleri de SGK tarafından karşılanır.

Medikal ürünler için bu destekten yararlanmak için devlet hastanesine hastasını götürerek yılda bir kere mahsus olmak üzere rapor çıkarması halinde hasta alt bezi için söyleyeyim her iki ayda bir aile hekimine reçetesini yazdırarak faydalanabiliyor.

Tekerlekli sandalyeler, walkerler, hasta alt bezleri, sondalar, el bilek atelleri, dizlikler, korseler bunların hepsi kurum tarafından ödenmektedir.

İyileştirme Araç ve Gereçleri

Protez ve ortez dışında kalan ve tek başına iyileştirme özelliğine sahip ürünlerdir.

Yukarıda sayılan ürünler SGK tarafından karşılanır. Bu anlamda da vatandaşların tedavi olurken ya da diğer durumlarda medikal ürünlerle alakalı tereddüt etmemeleri gerekir. Medikal ürünler konusunda kafanıza takılan bütün soru işaretlerini Tuğra Medikal avantajlarıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Buna medikal ürünleri SSK karşılıyor mu sorusu da dahil!

düzce medikal tuğra medikal market sağlık ürünleri

varis çorabıTuğra Medikal Düzce Medikal Market

Tuğra Ortopedik ve Medikal Ürünler

Düzce Medikal

Düzce Medikal Firmaları neler  siz de öğrenmek istiyorsunuz değil mi?

Çünkü kendiniz veya sevdikleriniz için çeşitli medikal ürünlere ihtiyacınız var.

Bu durumda Düzce’nin en iyi medikal firmaları arasından bir seçim yaparak hem kaliteyi hem de uygun fiyatları dikkate almalısınız.

Peki, Düzce’de bir medikal ürün satışı yapan firma seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Şimdi gelin hep birlikte bu kusursuz tercihinizi nasıl şekillendirebileceğinize bir bakalım!

Düzce Medikal Firmaları Neler ve Hangi Firmaları Seçmelisiniz?

Medikal Düzce firmaları neler sorusu kadar önemli olan hangi firmayı seçmeliyim sorusuna cevap vermek adına firmaları iyi değerlendirmek gerekir. Çünkü medikal ürün insan sağlığını doğrudan etkileyen faktörlerdir. Ürünlerin yanlış ya da kalitesiz olması insan sağlığını olumsuz etkiler. Bu anlamda seçim yaparken dikkate almanız gereken detayları aşağıda sizler için sıraladık!

Medikal Ürün Çeşitliliği

Medikal ürünler konusunda ilk ve en önemli detay kesinlikle ürün çeşitliliği olur. Çünkü sizlerden gelen talepleri hızlı ve kolay bir şekilde karşılayamayan medikal firmalarla iş birliği yapmamalısınız. Ürün çeşitliliği ne kadar fazlaysa taleplerinizi karşılayabilme gücü de o derece yüksek olacaktır. Bu nedenle ilk faktörü ürün çeşitliliği olarak bir kenarda tutmalısınız.

Medikal ürünlerin değerini daha önce açıkladık. Bu nedenle de bir medikal ürün satın alırken kalitesinin tartışmasız bir şekilde iyi olması gerekir. Aksi takdirde hem tedavi konusunda olumlu sonuçlar alamaz hem de kalitesiz ürünlerin ortaya çıkaracağı sorunlarla boğuşmak durumunda kalabilirsiniz.

Medikal Düzce Ürün Fiyatları

Medikal ürün fiyatları bireylerin medikal ürün alışverişlerinde en değerli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de medikal ürün satan firmalar arasından bir seçim yaparken kesinlikle fiyatları dikkate almalısınız.

Tuğra Medikal tüm bu detayları dikkate alarak sizlere en iyi hizmetleri sunar. Bu sayede kaliteli ve çözüm odaklı seçeneklerden faydalanmak mümkün olur. Eğer siz de medikal ürünlerle alakalı en doğru çözümlerden faydalanmak isterseniz yapacağınız en önemli şeyin size özel bir seçim yapmak olacağını unutmamalısınız. Satın almak istediğiniz ürünü belirleyin ve kalite odaklı tercihlerde bulunun!

Medikal Ürünleri Nelerdir?

Medikal ürünleri nelerdir diye merak mı ediyorsunuz? O halde birbirinden özel seçenekler ve kalite odaklı çözümlerle siz de hemen bu ürünleri keşfetmeye ne dersiniz? Birbirinden değerli alternatifleri sizlere sunan Tuğra Medikal ile medikal ürünlerin neler olduğuna daha yakından bir bakalım!

Medikal Ürünler

Düzce Medikal ürünleri tanımlarken insan yaşamının daha sağlıklı ve konforlu bir şekilde devam etmesi konusunda bahsetmek gerekir. Bu nedenle de insanların karşı karşıya kaldıkları tıbbi sorunların çözümlenmesi amacıyla kullanılan ürünlerdir. Her biri farklı bir sorunu çözmek amacıyla tercih edilen medikal ürünlerin genellikle doktor talebi üzerine satın alındığını ifade etmek gerekir. Bu nedenle de satın alınacak olan ürünün kesinlikle kaliteli olması şarttır.

Medikal ürünler ile alakalı kaliteyi sağlarken aynı zamanda sertifikalı da olmalıdır. Çünkü medikal ürünlerle alakalı seçim yaparken yanlış seçeneklerden faydalanmak muhtemelen ciddi problemlere neden olur. Söz konusu riskleri ortadan kaldırmak adına da dikkatli bir şekilde davranmak elzemdir.

Tıbbi malzemelerin vücudun herhangi bir yerinde kullanılabiliyor olması ve rahatsızlıkları ortadan kaldıracak niteliğinin bulunması oldukça değerlidir. Bu nedenle de sağlık sorunlarınızı çözmek adına kesinlikle doktor kontrolünde medikal ürün alışverişlerinizi yapmalısınız.

düzce medikal

Düzce Medikal Ürünleri Fiyatları Nelerdir?

Düzce Medikal  ürünleri satın alırken dikkat çeken pek çok detay vardır. Bunlardan bir tanesi belki de en önemlisi medikal ürünlerin fiyatlarıdır. Medikal ürünleri fiyatları ile birlikte değerlendirmek gerekir. Aksi takdirde gerçekleşecek olan alışverişin çok sağlıklı olmayacağı söz konusu olabilir.

Düzce Medikal ürünleri fiyatları konusunda değerlendirme yaparken ürün kalitesi ve kullanışlılığını önemsemek gerekir. Çünkü ürünlerin sizin için kullanım noktasında başarılı çözümler sunmuyor olması ciddi sorunlara da davetiye çıkaracaktır. Peki, medikal ürünleri alışverişi yapmak ve fiyat avantajlarından faydalanmak adına neler yapmak gerekir?

Düzce Medikal ürünlerle alakalı gerçekleştirilmesi gereken en önemli şeyin Tuğra Medikal tercihi olduğunu söylemek gerekir. Tuğra Medikal, Düzce medikal market sitesi olarak sizlerin bütün ihtiyaçlarına cevap verir. Bu sayede yapacağınız her türlü alışverişi kaliteli ve kullanışlı bir şekilde sonuçlandırmak sizin açınızdan oldukça kârlı ve avantajlı bir hal alır.

düzce medikal tuğra sağlık medikal ürünler

varis çorabıTuğra Medikal Düzce Medikal Market

Tuğra Medikal Ürünler Nerede Satılır?

Medikal Düzce Tuğra Medikal Ürünleri Nerede Satılır?

Medikal Düzce Tuğra Medikal ürünler i nerede satılır sorusuna cevap vermek zorunda olduğunuzu mu hissediyorsunuz? O halde kara kara düşünmek yerine Düzce medikal market sitesi Tuğra Medikal’e bir göz atmanızı öneriyoruz.

Medikal ürünler, insanların daha sağlıklı ve konforlu bir şekilde yaşamaları adına gerekli ekipmanlardır. Zaman zaman tedavide kullanılan medikal ürünlerin hızlı ve pratik bir şekilde temin edilmesi söz konusu olmaz. Medikal marketlerin stok sorunları ya da ürünü tedarik etmede yaşadıkları sorunlar bu tür olumsuzlukları doğurur. Siz de bu tür problemlerle karşı karşıya kalmamak adına Tuğra Medikal’i tercih edebilirsiniz. Peki, Düzce medikal market sitesi size ne tür çözümler sunar?

Kol askisi

Düzce Medikal Ürünler Nerede Satılır ve Seçenekleri

Düzce medikal ürünler nerede satılır diye düşündüğünüzde aslında cevap çok basittir. Bu cevabı verdikten sonra Tuğra Medikal’in size ne tür ürünler sunduğuna bir göz atmak gerekir. İşte Düzce medikal market sitesi ile yapabileceğiniz harika alışverişler!

Tekerlekli Sandalye
Hasta bakım ürünleri arasında oldukça değerli seçeneklerden bir tanesi olan tekerlekli sandalye yürüyemeyen ya da yürümekte zorluk yaşayanlar için idealdir. Eğer siz de bir yakınınız ya da kendiniz için harika bir tekerlekli sandalye satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Uygun fiyat ve kaliteli seçenekler için tek yapmanız gereken tekerlekli sandalye talebinizi iletmek olacaktır.

Akülü Sandalyeler
Tekerlekli sandalyeler kullanışlı alternatifler olsa da bir kişinin hastayı arkadan itmesi gerekir. Diğer yandan hastanın kendi kol gücünü kullanarak da kendini itmesi gerekebilir. Ancak akülü sandalyeler fiziksel güce ihtiyaç kalmadan hastanın dilediği yere gitmesine olanak sağlar. Teknolojik bir çözüm olmayı başaran akülü sandalyeler Düzce medikal market sitesi ürünleri arasında en dikkat çeken seçeneklerdendir.düzce medikal-akülü sandalye

Medikal Ürün Fiyatları
Düzce medikal ürünleri nerede satılır sorusuna cevap bulduktan sonra en çok merak edilen konulardan bir tanesi de şüphesiz medikal ürün fiyatlarıdır. Bu ürünlerin kaliteli ve bütçenize uygun alternatifler sunması adına tercihinizi Tuğra Medikalden yana kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü en uygun fiyatları elde etmek ancak Tuğra Medikal ile mümkün olacak!

Hasta Karyolası Düzce 3motorlu-hasta-karyolasi-yatak-dahil-

Hasta Karyolası

Hasta Karyolası,

Düzce  Tuğra medikal, medikal ürün sektöründe faaliyet göstermektedir.

Uygun fiyatlı ürünleri ve kolay sipariş özelliği ile müşterilerine kaliteli hizmet sunan firmalardan biridir.

Hasta bakımını hem hastanın hem de bakan kişinin hijyeninin sağlanmasına katkıda bulunan en önemli üründür.

Hasta Karyolası Düzce Satın Al

Medikal ürünlerin temin edilebileceği firmalar, bu ürünlerin en iyi kalitede olmasına özen göstermeli ve piyasadaki ortalama fiyatlar üzerinden satışa sunmalıdır.

           Akçakoca hasta karyolası satan Düzce Medikal firmalarından biri olan Tuğra Medikal

Geniş ürün çeşitliliğini tek bir çatı altında toplamış ve bu ürünleri müşterilerinin bütçesini zorlamayacak fiyatlarla piyasaya sunmaktadır.

Medikal alanda en çok ihtiyaç duyulan ürünleri ve bu ürünlere erişimin kolaylaştırıldığı online web sitesi üzerinden kaliteli hizmet veren firma müşterilerine tek tıkla sipariş imkânı da sağlamaktadır.

                                     HASTA KARYOLASI NASIL OLMALIDIR?

Hasta Karyolası seçerken amaçlanana en uygun olanı bulmak gerekir. Bunun için bazı hususlara dikkat edilmelidir.

Öncelikle hasta yataklarının ortopedik olması gerekir. Daha sonra hastanın vücuduna göre şekil alması, yumuşak ve rahat bir kullanım sunması gerekir. Korkuluklarının bulunması şart olduğu gibi korkuluklar, istenen zaman takılıp çıkarılabilmelidir.

Baş kısımları ekstra yumuşak olmalıdır. Bu hem hastanın başının rahatlığını sağlar hem de güvenliğini, çarpmaya, vurmaya karşı güvende kalmasını sağlar. Yatan hastalar çoğu zaman aynı pozisyonda yatacağı için baş kısmının vücuduna göre şekil alabilmesi, yumuşak ve rahat olması gerekir.

Hasta yatağının yüksekliği ne çok yüksek ne çok alçak olmalıdır. Eğer hastanın kendisi hareket edebiliyorsa yatağın yüksekliğinin hastaya göre ayarlanabiliyor olması gerekir. Bu sayede kullanımı kolaylaşacaktır.

Hasta yataklarında bulunması gereken bir diğer özellik sağlam olmalı, birinci sınıf malzemeler kullanılmalıdır. Bu, beraberinde güvenliği getirir. Çünkü yatalak hastaların kimi zaman yataktan düşme, bilinçsizce hareket etme durumları olabiliyor. Böyle bir durumda yatağım devrilmeye, sarsılmaya olabildiğince dayanıklı olması önemlidir. Tekerlekli kısımlarının hem sağlam olması hem de güvenli olması, istemsiz hareketlere izin vermemesi gerekir.

Yatakla birlikte döşemesinin aşınmaya karşı mukavemetli, sıvı geçişine izin vermeyen, bakteri oluşturmayan, eskimeye karşı dayanıklı, hastanın vücudunu tahriş etmeyen özellikte olması gerekir.

Hasta yatağı satın almadan önce bazı konulara netlik kazandırmanızda fayda var. Hasta günlük yatağı ne kadar kullanacak, hastanın yatağa ne kadar süreyle ihtiyacı olacak, hastanın kendisi yatağa inip çıkabiliyor mu, hastanın kilosu ne kadar, boy uzunluğu ne kadar? Bütün bunlar özellikle evde kullanım için hasta yatağı alacaksanız cevaplamanız gereken sorulardır. Eğer kısa süreli bir kullanım için ihtiyaç ise satın almak yerine hasta yatağı kiralama yöntemini de seçebilirsiniz.

Akçakoca hasta karyolası, hasta yatağı

varis çorabıTuğra Medikal Düzce Medikal Market

Medikal ürünler

 Düzce medikal firmasi Tuğra Medikal Düzce merkezde hizmet vermektedir. ihtiyaç duyduğunuz tüm medikal ürünler stoklarımızda mevcut.

Telefonla yada internet mağazamızdan siparişinizi verip en kaliteli ve uygun ürünleri kapınıza kadar biz getirelim.

Akçakoca medikal firmasi Düzce Tuğra Ortopedik Sağlık ürünleri

Düzce Medikal firmaları neler sorusu kadar önemli olan hangi firmayı seçmeliyim sorusuna cevap vermek adına firmaları iyi değerlendirmek gerekir. Çünkü medikal ürün insan sağlığını doğrudan etkileyen seçeneklerdir. Ürünlerin yanlış ya da kalitesiz olması insan sağlığını olumsuz etkiler. Bu anlamda seçim yaparken dikkate almanız gereken detayları aşağıda sizler için sıraladık!

Düzce Medikal Firması Tuğra Medikal Ürünleri

Düzce Medikal ürünler konusunda ilk ve en önemli detay kesinlikle ürün çeşitliliği olur. Çünkü sizlerden gelen talepleri hızlı ve kolay bir şekilde karşılayamayan medikal firmalarla iş birliği yapmamalısınız. Ürün çeşitliliği ne kadar fazlaysa taleplerinizi karşılayabilme gücü de o derece yüksek olacaktır. Bu nedenle ilk faktörü ürün çeşitliliği olarak bir kenarda tutmalısınız.

Düzce Medikal Firması Tuğra Medikal Ürün Fiyatları

Düzce Medikal firması Tuğra Medikal ürün fiyatları bireylerin medikal ürün alışverişlerinde en değerli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de medikal ürün satan firmalar arasından bir seçim yaparken kesinlikle fiyatları dikkate almalısınız.

Tuğra Medikal tüm bu detayları dikkate alarak sizlere en iyi hizmetleri sunar. Bu sayede kaliteli ve çözüm odaklı seçeneklerden faydalanmak mümkün olur.

Eğer siz de medikal ürünlerle alakalı en doğru çözümlerden faydalanmak isterseniz yapacağınız en önemli şeyin size özel bir seçim yapmak olacağını unutmamalısınız. Satın almak istediğiniz ürünü belirleyin ve kalite odaklı tercihlerde bulunun!

akçakoca medikal tuğra sağlık medikal ürünler

Tıbbi malzemeler, yatan hasta ürünleri ve ortopedik ürünlerinden bazıları

 

Hasta bezi Düzce, hasta karyolası Düzce, tekerlekli sandalye düzce, solunum cihazı düzce, cpap düzce, bpap düzce, korse düzce, dizlik düzce, oksijen konsandatörü düzce, nebülizatör düzce, aspirasyon cihazı düzce, Tansiyon aleti düzce, akülü sandalye düzce, varis çorabı düzce, Ateş ölçer düzce, kolostomi torbası düzce, puls oksimetre düzce, cerrahi maske düzce, dezenfektan düzce, Açı ayarlı dizlik düzce, dorselumber korse düzce, abdominal korse düzce, el bilek ateli düzce,

düzce hasta-bezi-duzce - külotlu -hasta-bezi-duzce

Hasta Bezi Düzce

Hasta bezi ürünlerini  Tuğra Medikal den satın al.

Hasta bezleri, koku yapmamalı, iç çamaşırıyla uyumlu olmalı ve hareketi kısıtlamamalıdır. Kıyafet ve yatağı temiz tutacak kapasitede olmalı ve kullanımı kolay olmalıdır.

Hasta Bezi ürünlerinde Kampanya – Külotlu Hasta Bezlerinde %35  Belden bağlamalı Hasta bezlerinde %40 İndirimde

hasta-bezi-duzce-belbantli-hasta-bezi-duzce

Hastanın bezlenmesi hem hastayı hem de hasta yakınınnı  rahatlatır. Külot şeklinde tasarlanan hasta bezleri, doğru kullanımda tahriş yapmaz ve sızdırmaz. Sürekli yatan hastalar, hareketli yatan hastalara göre daha özeldir. Çünkü devamlı hareketsiz kalmasıyla beden hassaslaşarak yatak yaraları oluşabilir.
                Uzun zaman  yatan hastaların cildi yeni doğan bir bebek gibidir.
               Kullandığınız hasta bezi mutlaka hastaya beden olarak uygun olması gereklidir, Beden ölçüsü hastanın bel çevresi ölçülerek belirlenir. hasta bezi beden ölçüsü hastanın bedenine göre seçilmediğinde sızıntılar meydana gelebilir. Doğru ürünü tercih ettiğinizde, hastalık sürecini daha rahat atlatacaksınız.
               Hasta bezleri, koku yapmamalı, iç çamaşırıyla uyumlu olmalı ve hareketi kısıtlamamalıdır. Kıyafet ve yatağı temiz tutacak kapasitede olmalı ve kullanımı kolay olmalıdır.

 

hasta bezi düzce merkez tuğra medikal

Hasta Bezi. Emici Külot. Toptan Fiyatına Perakende Freslife Bel bantlı Hasta

Bezi , Pine Emici Külot, Canped Emici Külot, Toptan Fiyatına, Aynı Gün Ücretsiz Kargo. Hasta BeziHasta Bezinde

İhtiyacınız olan hasta bezleri Tuğra Medikal güvencesi ile birkaç gün içinde belirttiğiniz adrese teslim ediliyor.

İndirimli fırsatlar için tıklayın!

Hasta bezi düzce