Düzce Hasta Karyolası Satın Al

Düzce Hasta Karyolası Satın Al

Düzce Hasta Karyolası

Medikal ürünler hasta bakımını ve hem hastanın hem de bakan kişinin hijyeninin sağlanmasına katkıda bulunan ürünlerdir. Medikal ürünlerin temin edilebileceği firmalar, bu ürünlerin en iyi kalitede olmasına özen göstermeli ve piyasadaki ortalama fiyatlar üzerinden satışa sunmalıdır. tuğra medikal, medikal ürün sektöründe faaliyet göstermekte olan, alanında başarılı, uygun fiyatlı ürünleri ve kolay sipariş özelliği ile müşterilerine kaliteli hizmet sunan firmalardan biridir. Düzce Medikal firmalarından biri olan tuğra medikal, geniş ürün çeşitliliğini tek bir çatı altında toplamış ve bu ürünleri müşterilerinin bütçesini zorlamayacak fiyatlarla piyasaya sunmaktadır. Medikal alanda en çok ihtiyaç duyulan ürünleri ve bu ürünlere erişimin kolaylaştırıldığı online web sitesi üzerinden kaliteli hizmet veren firma müşterilerine tek tıkla sipariş imkânı da sağlamaktadır.
Özellikle yatan ve yaşlı hasta bakımında çok fazla ihtiyaç duyulan medikal ürünler Düzce hasta bezi, mesane pedi, klozet yükseltici, koltuk değnekleri, yürüteç, tekerlekli veya akülü sandalye, boyunluk, varis çorapları, solunum cihazları, Düzce hasta karyolası, yatak koruyucu örtü, idrar kabı, yara bakım kremi, eldiven olarak nitelendirilebilmektedir. Tüm bu medikal ürün ihtiyaçlarını tek bir adreste toplayarak sizlere kolaylık sağlayan ve talep ettiğiniz ürünleri aynı sepet içerisinde sipariş vermenize imkân sağlayan tugramedikal.com.tr web sitesi müşterileri için her zaman en iyi kaliteyi hedeflemektedir. Siteyi ziyaret ederek ürünleri inceleyebilir talep ettiğiniz ürünleri kolayca sipariş edebilirsiniz.

Nebülizatör Nasıl Kullanılır?

Nebülizatör Ne İşe Yarar?

Pnömoni, astım, kronik obstrüktif akciğer hastalığı veya solunum yolu enfeksiyonu gibi solunumunuzu etkileyen bir tıbbi hastalığınız varsa, bir nebülizatör kullanmanız gerekebilir.

Bir nebülizör, bir çıkış ve fiş veya pillerle çalışan bir elektrikli makinedir. Sıvı ilacı, hastanın akciğerine, yüz maskesinin bir ağız parçası tarafından solunan ince bir şase ile buhara dönüştürür. Buhara dönüşen ilaç hastanın daha iyi nefes almasına yardımcı olur.

Hem fiyat hemde kalite olaraksiz değerli müşterierize sunduğumuz hizmetteden taviz vermeden oluşturduğumuz tedarikci ağı ile sitemizde tibbi malzeme kategorisinde tüm nebülizatör cihazlarına ulaşabilir,gönül rahatlığı ile online uygun fiyata satın alabilirsiniz.  www.tugramedikal.com.tr/kategori/tibbi-cihazlar/

Nebülizatör Nasıl Kullanılır?

1 -Ellerinizi Yıkayın

Ellerinizi 20 saniye boyunca akan suyun altında sabunla yıkayarak başlatın. Ellerinizi yıkayın ve bir kağıt havluyla kurutun. Bir kağıt havlu kullanarak musluğu kapatın

2- İlacı Nebülizatöre Yerleştirin.

Nebülizatör kabının üst kısmını sökün ve reçeteyle verilen ilacı nebülizatöre yerleştirin. Nebulizör tedavileri için birçok solunum yolu tipi, önceden ölçülmüş dozlarda gelir.

Sizinki önceden ölçülmemişse, bir doz için öngörülen tam miktarı ölçün. İlaçların dökülmesini önlemek için üst tarafı sıkıca sabitleyin. Hava kompresörünü elektrik prizine takmayı unutmayın.

Nebulizer içine konabilir ilaçlar inhale beta agonist ve antikolinerjikler, inhale glukokortikoitler ve inhale antibiyotik içerir. Solunum yolu hastalıklarının tedavisi için diğer inhale ilaçlar kullanılabilir. Tüm ilaçlar aerosolize edilemez.

Yeni nebülizerler, inhalasyon sırasında tüm mediatifi sağlamak için tasarlanmıştır. Nebulizatör performansı nebulizatör metodu, aerosol oluşumu mekanizması ve ilaç oluşumundan etkilenebilir.

Nebulizatörünüzü nasıl kullanacağınıza dair talimatlara ihtiyacınız varsa, doktorunuz veya solunum terapisti ile konuşun.

3- Ağızlığı takın.

Nebulizatörü kabına sabitleyin. Farklı nebülizörlere sahip olsanız da, çoğu ağızlık, nebulizatör kabının üst kısmına bağlanır. Çoğu nebülizörün yüz maskeleri yerine ağız parçaları vardır, çünkü maskeler yüz yataklarına yol açabilir.

4- Boruyu bağlayın.

Oksijen borusunun bir ucunu nebülizatör kabına takın. Çoğu nebulizör tipinde, boru nebülizer kabının alt kısmına bağlanır. Hortumun diğer ucunu nebülizörler için kullanılan bir hava kompresörüne (cihaza) bağlayın.

5- Hava kompresörünü (nebülizatörü) açın ve nebülizörü kullanın.

Ağzı ağzınıza, dilin üst kısmına yerleştirin ve dudaklarınızın etrafına sıkıca yapışmasını sağlayın. Ağzınızdan yavaşça ve derinden nefes alın, böylece tüm ilaçlar ciğerlerine gidecektir.

Ağzınızdan veya burnunuzdan nefes verin. Yetişkinler için, burnu kapalı tutmak ilacın ağızdan solunmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Küçük çocuklar veya ağız parçasını tutmayacak kadar olan insanlar için bir ağız parçasına alternatif olarak bir aerosol maskesi kullanabilirsiniz. Aerosol maskeleri, nebülizatör kabının üst kısmına takılır. Maske pediatrik ve yetişkin boyutlarda gelir.

6- İlaçları solumaya devam edin.

Oturun ve buhar duruncaya kadar ilacı solumaya devam edin. Bu genellikle yaklaşık 10-15 dakika sürer. Tüm sıvı bittiğinde, buğu (buhar)durur. Nebülizatör kabı boş olmalıdır. TV izleyerek veya müzik dinleyerek vakit geçirebilirsiniz.

Nebülizör tedavisi sırasında küçük çocukları meşgul etmek için bir aktivite ayarlayın. Bulmacalar, kitaplar veya renklendirme, çocuğun tedavi süresince uzun süre oturmasına yardımcı olabilir.

İdeal olması gereken pozisyon, çocuğu kucağınızda oturtmanızdır, çünkü çocuk en uygun ilaç dozunu almak için düz oturarak alır.

7- Nebülizörü kapatın ve temizleyin.

Prizden çıkardığınızdan emin olun ve ilaç kabını ve ağızlığını borudan ayırın. İlaç kabını ve ağız parçasını ılık sabunlu suyla yıkayın ve suyla durulayın.
Tamamen hava ile kurutmak için ekipmanı temiz bir havluya yerleştirin. Her tedaviden sonra ve her gün bunu yaptığınızdan emin olun.
Hortumu yıkamayın. Islanırsa, boruyu değiştirin. Ayrıca, nebülizörün herhangi bir parçasını bulaşık makinesine koymayın; çünkü ısı, plastiği çözebilir.

8- Nebülizörü haftada bir kez dezenfekte edin.

Dezenfekte etmek için, daima üretici talimatlarına uyunuz. Hortum hariç tüm parçaları bir kısım beyaz damıtılmış sirkede bir saat boyunca parçaları sıcak suya batırın.
Borular haricindeki parçaları soğuk suda durulayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Parçalar kuruduğunda, bunları temiz bir alanda saklayın.
Birden fazla kişinin nebulizatöre ihtiyacı varsa, yıkanmış olsa bile ağız ekipmanlarını paylaşmayın. Her kişi kendi nebülizörünü kullanmalıdır.

Yatağa Bağımlı Hastaların İhtiyaçları Nelerdir?

Hastalıklardan kaynaklanan sebeplerle yatağa bağımlı olan kişiler birçok değişik sıkıntı yaşamaktadır. Sürekli yatmaktan kaynaklanan cilt ve deri hastalıkları oluşabilmektedir. Ayrıca basıdan kaynaklanan yatak yaraları hızla gelişebilmektedir. Sürekli olarak yatağa bağımlı kişilerde kas ve kemik dokusunda azalma oluşabilir. Bu tip hastaların günlük bakım ihtiyaçları da oldukça zordur. Hasta yakınlarına düşen sorumluluk çok fazla olmaktadır. Hem maddi hem de manevi olarak kayıplara yol açan hastalıklar aileleri oldukça zorlamaktadır.

Yatağa bağımlı hastanın fiziksel ve ruhsal birçok ihtiyacı vardır. Hastalıklarıyla ilgili tedavilerine kesintisiz olarak devam edilmesi gerekir. Bir yandan da günlük vücut temizliğinin ve bakımının yapılması şarttır. Eğer hastanın bilinci yerindeyse psikolojikolarak olumsuz etkilenmemesi için bazı önlemler alınması gerekmektedir. Düzenli vücut bakımı bunlardan bir tanesidir. Ayrıca aile, hastaya sevgisini göstermeli ve durumdan şikayetçi olduğunu belli etmemelidir.

Teknolojinin gelişmesiyle birçok medikal ürün artık yalnızca hastanelerde değil evlerde de kullanılır hale gelmiştir. Bu sayede yatağa bağımlı kişilerin hayat standartları bir miktar iyileştirilebilir. Aynı zamanda hastaya bakan kişilerinde işleri kolaylaşır

Bu yazımızda yatan hasta bakımındaki önemli konuları başlıklar halinde açıklamaya çalışacağız.

Hastanın Vücut Temizliği

Tenimiz bütün bedenimizi kaplar, korur ve en önemli hissetme organımızdır. Yaşlı veya hasta bir bireyin de, eğer bilinci yerindeyse, en önemli iletişim organı tenidir. Ailesiyle veya bakıcısıyla duygusal iletişimi bu sayede kurabilmektedir. Bu yüzden evde bakılan hastaların cilt temizliği çok önemlidir.

Yatağa bağımlı bir hastanın banyo yaptırılması oldukça zordur. Bu sorunun en iyi çözümü yatak içi banyo ürünleri kullanmaktır. Bu sayede hasta yataktan kaldırılmadan bol su ile banyo yapabilmektedir. Tekerlekli sandalyeye oturabilen hastalar için de sudan etkilenmeyen duş sandalyeleri vardır. Hasta bu tip tekerlekli sandalye üzerinde rahatlıkla banyo yaptırılabilir. Banyodan sonra hastanın vücudu iyice kurulanmalıdır.

Yatan hastanın vücut temizliğinde kullanılan banyo lifleri ve temizleme mendilleri gibi ürünlerle de ihtiyaç olan hijyen sağlanabilir. Saç temizliği için saç temizleme boneleri veya saç yıkama ürünleri kullanılabilir. Saç temizleme boneleri mikrodalga fırında ısıtılabilir özelliktedir. Hastanın vücudunda sağlanan temizlik ve hijyen hissi moralini yükseltecektir. Ayrıca bu temizlik sağlık açısından da faydalıdır. Vücut temizlendikten sonra cilde bası yarası önleyici kremler sürülmelidir. Cilt temizliği ve koruyucu kremler sayesinde hasta yatak yarasından korunmuş olur.

Tansiyon Değeri Kaç Olmalıdır?

Tansiyon iki sayıdan oluşan bir ölçüm olarak ifade edilir;
üstte bir numara (sistolik) ve altta (diyastolik) bir kesir gibi. Örneğin, 120/80 mm Hg. Peki herkes sağlıklı kan basıncına sahip olmak ister.
Tansiyon ölçümünde en yüksek sayı, kalp kasınızın kasılması sırasında arterlerinizdeki basınç miktarını ifade eder. Buna sistolik basınç denir. Alttaki rakam, kalp kaslarınız vuruşlar arasındayken kan basıncınızı ifade eder. Buna diyastolik basınç denir. Her iki sayı da kalp sağlığınızın durumunu belirlemede önemlidir

İdeal aralığından daha büyük sayılar, kalbinizin vücudunuzun geri kalan kısmına kan pompalamak için çok çalıştığını gösterir.

Tansiyon Değerleri Ne Olmalı?

Normal- Büyük tansiyon 12, küçük tansiyon 8.

Yüksek – Büyük tansiyon 13.5, küçük tansiyon 8.5’in üstünde.

Düşük – Büyük tansiyon 10, küçük tansiyon 6’dan az olanlar.

Düşük Tansiyon :

Düşük tansiyonda, küçük tansiyonun düşük olması önemli değil, fakat büyük tansiyonun düşüklüğü önem taşır.

Büyük tansiyon, 11’den aşağı düştüğü zaman tansiyon düşüklüğü vardır. Tansiyon düşüklüğüne tıp dilinde hipotansiyon denir.

Tansiyon, ateşli hastalıklar sırasında, büyük kanamalardan sonra, iç salgı bezi bozukluklarında veya herhangi bir hastalıktan sonraki iyileşme döneminde düşer. Bazı kadınların aybaşı hallerinde, veya sıcakta fazla ter kaybından sonra veya sinirli kimselerde de tansiyon düştüğü görülür. Devamlı olarak tansiyon düşüklüğü önemli bir hastalığın işareti olabilir.

Ayrıca Anemi (kansızlık), sıcak, zayıflık, gece uykusuzluğu tansiyon düşüklüğüne meydan verir.

Uyku isteği, baş dönmesi, ayakların yerden kesilmesi hissi, göz kararması, yorgunluk, halsizlik, çarpıntı, unutkanlık, havada sanki ışıldayan noktaların görülmesi, kulaklarda çınlama (uğuldama) düşük tansiyonun belirtileridir.

Yüksek Tansiyon :

Hem büyük tansiyon, hem de küçük tansiyonun normalden fazla olması tansiyonun yükseldiğini gösterir. Tansiyon yüksekliğine tıp dilinde hipertansiyon denir

Hipertansiyon tanısı için, büyük ve küçük tansiyondan birisinin normalden yüksek olması yeterlidir. Gerek büyük tansiyon gerekse de küçük tansiyonun normalden yüksek olması önemlidir.

Yüksek tansiyonun nedenleri bilinmemekle birlikte, obezite, egzersiz yapmama, yağlı yiyecekler yeme, fazla tuz tüketme ve sigara içme risk faktörleri arasındadır.Yaşlandıkça da tansiyonunuz yükselir. Yüksek tansiyon ailesel bir rahatsızlık olarak görülür.Yüksek tansiyona, böbrek hastalığı, hormonal rahatsızlıklar, aşırı alkol tüketimi ve doğum kontrol hapları gibi bazı ilaçlar da neden olabilir.

Baş ağrısı,ense ve baş bölgesinde ağrı ya da yoğunluk hissi, uyuşukluk, karıncalanma hissi, baş dönmesi, nefes darlığı, çift veya bulanık görme, burun kanamaları ve düzensiz kalp atışları yüksek tansiyonunun belirtileridir.